KMR

Video/ Sportisti nën hetim, dyshohet për vrasjen e peshkaqenit
               Publikuar në : 17:49 - 04/04/18 |
mapo.al

Ylli i NFL, Von Miller ka përfunduar nën një hetim pasi ka kapur një peshkaqen me litar ndërsa shijonte pushimet.


 

Ai me disa miqtë e tij shkuan për peshkim në Miami dhe kapën një peshkaqen rreth 3 metra të gjatë, të cilin e lëshuan përsëri në oqean.

Qendra për trajtimin e kafshëve (PETA) e komentuan pamjen që u shpërnda në rrjete sociale duke e akuzuar grupin e Von se kanë kapur dhe kanë vrarë ilegalisht një peshkaqen.

Ata kërkonin që zyrtarët ta shqyrtonin rastin dhe Milleri të shpallej përgjegjës për këtë rast. TMZ ka kontaktuar me koordinatorin e mbrojtjes së kafshëve të egra, Rob Klepper që thotë se në pamje nuk ka asnjë moment dhune.

Ende nuk është e qartë nëse sportisti ka thyer ndonjë rregull apo ligj me këtë veprim.

 


Etiketa: , , , , , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas