Kryesore

Video / “S’kam më frymë, vetëm me u mbyt”. Policia zbor drejtuesve të makinave në Tiranë


               Publikuar në : 18:00 - 19/05/18 |
mapo.al

Policia e Tiranes ka penalizuar te tjere drejtues mjetesh qe kane qene te dehur ne timon dhe kane tejkaluar shpejtesine, duke rrezikur veten dhe duke u bere rrezik edhe per te tjere persona.


Policia njofton se ka arrestuar ne flagrance disa persona, e konkretisht:

0.77 mg/l e 0.70 mg/ , drejtuesi i mjetit shtetasi S.B eshte arrestuar ne flagrance.

Alkooli ne timon te shkakton probleme serioze. Perdor mjetet e transportit publik ne rast se do te konsumosh alkool dhe shijoje fundjaven.

Rasti tjeter

P.Sh drejton mjetin ne gjendje te dehur ne masen 0.72 mg/l testi i pare dhe 0.69 mg/l testi i dyte.

Mos drejtoni mjetin nen ndikimin e alkoolit apo ne gjendje te dehur, se pasojat jane te medha.

Vijon puna e Policise Rrugore me kontrollet e kombinuara ne rruget Interurbane dhe Urbane te kryeqytetit, ndonese prezenca e Policise eshte e shtuar, perseri ka drejtues mjetesh te cilet me vetedije drejtojne mjetet me shpejtesi mbi normat e lejuara me 152 km/h, 168 km/h si dhe nen efektin e alkoolit.

Fundjava shijohet me shume duke respektuar rregullat e qarkullimit rrugor.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas