Rusi 2018, Sport

Video/ Rusia ‘shkatërron’ Egjiptin e Salah, 3 gola në pak minuta

Rusia ka kaluar në avantazh në pjesën e dytë 2-0 përballë Egjiptit.

Ndoshta askush nuk e priste por Ahmed Fathy shënoi autogol duke gjetur të papërgatitur shokët e skuadrës.

Por pas këtij rasti ka ardhur edhe goli i dytë dhe pak mëpa edhe ai i tretë i Rusisë.

Rusia ka shënuar dy gola të shpejtë duke shuar ëndrrën e Egjiptit.

Fillimisht ishte Cheryshev ndërsa goli i tretë u shënua pas 3 minutash nga Dzyuba.

Egjipti dhe Salah kanë rënë në heshtje.

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas