Kryesore, Media

Video/ Rama replikon me gazetarin: Ja kush ma prish gjumin natën…

Kryeministri Edi Rama ka vendosur ti përgjigjet replikës së një gazetari, në rubrikën e re të prezantuar një ditë më parë në faqen e tij në Facebook.


Pas komentit të këtij të fundit në një status të Ramës publikuar më herët, ku postohej një artikull e një media-je të huaj që promovonte turizmin në Shqipëri, kryeministri shprehet se ky sektor është zhvilluar dhe është bërë shumë punë në krahasim me 5 vjet më parë, edhe në fushat e tjera.

sanjiali

Ndërsa më pas, shton se ka ende disa probleme, që siç shprehet, e ja prishin gjumin:

“Të gjithë shqiptarët të mos kujtojnë se unë fle rehat në fakt se unë fitoj çdo krahasim me kundërshtaret, aspak. Unë miku im e di mirë dhe nuk më zë gjumi nga plehrat që mbeten ende një problem i madh, nga nevoja ulëritëse në disa zona me rëndësi të vijës tonë bregdetarë për ujësjellësa dhe kanalizime. Janë standardet ende mizerabël të disa segmenteve rrugore, në rrugët e lëna rrugëve dhe sidomos shumë rrugëve të brendshme nga Velipoja e deri në Ksamil. Pa folur për nyjen e Fierit që më është bërë si nyje këtu në fyt çdo ditë”.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas