Politika

Video / Rama ironi me PD: Kur gjylet e Vettingut prishin folenë e gjarprit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:33 - 01/08/18 |
mapo.al

Përmes një video postuar sot në Instastory, kryeministri Rama ka përzgjedhur një fragment nga filmi “Njeriu me Top” dhe sipër ka vendosur mbishkrimin:


“Ai momenti kur gjylet e Vetingut të prishin folenë e gjarpërinjve në pallatin e Drejtësisë…”


Statusin e Kryeministrit e pason në sinkron, batuta epike e artistit të popullit Kadri Roshi në rolin e “Plakut Mere”:


“Eh, unë s’mund të bëj gjë tjetër veçse të qesh”!


Përmes videos së mëposhtme, Rama ka zgjedhur të ironizojë Partinë Demokratike për qëndrimet e saj ndaj reformës në Drejtësi. /b.d

Video Player


Etiketa: , , ,

Pas