Kryesore

Video: Protestuesit tentojnë të hyjnë me dhunë në Bashkinë e Durrësit


               Publikuar në : 14:21 - 17/05/18 |
mapo.al

Shumë banorë të Katundit të ri në Durrës protestuan para Bashkisë.


Ata kërkuan takim me kryetarin e Bashkisë, Vangjush Dakon dhe tentuan të hynin me forcë në ndërtesë.

Shkak janë përmbytjet e dy ditëve të fundit si pasojë e daljes së lumit Erzen nga shtrati.

Banorët thanë se situata përsëritet disa herë në vit dhe u janë dëmtuar shtëpitë dhe baza ushqimore e bagëtive.

Po ashtu banorët që kanë protestuar kanë thënë se do vetëvriten nëse problemi i tyre nuk zgjidhet, pasi nuk kanë marrë asnjëherë dëmshpërblim./abcnews.al


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas