KMR

Video: Probleme me lëshimin e raketës, alarm tek NASA
               Publikuar në : 11:41 - 11/10/18 |
mapo.al

Një kapsulë me ekuipazhin e raketës ruse Sojuz pati probleme gjatë lëshimit. Megjithatë, kapsula është ulur pa probleme në Kazakistan, raportojnë mediat ruse.


Kozmonauti rus, Alexey Ovchinin dhe ai amerikan, Nick Hague, ishin në bord, por jetët e tyre nuk u rrezikuan.

Raketa ishte nisur drejt Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor.

Agjencia amerikane e hapësirës, NASA, tha se kishet probleme me shtytësin. Sipas NASA-s, ekuipazhi u kthye në tokë me zbritje balistike.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas