Kryesore

Video / Pritja fantastike e Strakoshës që ia mohoi golin debutues Ronaldos
               Publikuar në : 20:20 - 25/08/18 |
mapo.al

Portieri i Kombëtares së Shqipëri, Thomas Strakosha, ishte arsyeja kryesorë përse Cristiano Ronaldo dështojë të shënojë golin e tij debutues për Juventusin në Serie e A edhe në ndeshjen e dytë kundër Lazios.


Numri një i Lazios u mposht dy herë në këtë takim që Lazio e humbi 2-0 ndaj Juves, por Strakosha u përkujdes që së paku ndaj Ronaldos të mos pësojë.

Ronaldo pati disa tentime në portën e shqiptarit, por ajo e minutës së 70 ishte më e rrezikshmja nga të gjitha.

Portugezi mori një top jashtë gjashtëmbëdhjetë-metershit dhe goditi fuqishëm me kthim, por Strakosha ishte në nivel duke iu përgjigjur atij me një super pritje.

Për më shumë shikojeni videon më poshtë.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas