Kronika

Video/ Policia rrugore në Tiranë bën ‘namin’… dhe një mesazh për shoferët


               Publikuar në : 08:21 - 20/05/18 |
mapo.al

Policia e Tiranës ka vijuar edhe gjatë natës së kaluar kontrollet në rrugët e kryeqyteti, për të gjithë drejtuesit e mjeteve dhe ka zbuluar se disa prej tyre kanë drejtuar makinat në gjendje të dehur.


Në një postim në faqen zyrtare në rrjetin social, Policia shkruan se, fundjava është për të përdorur transport publik, të gjithë ata që konsumojnë alkool, destinacioni është për tek uniformat blu.

Postimi i plotë:

“Me Policine Rrugore te Tiranes.

Kontrolle me Drager e Radar ne te gjitha rruget e Tiranes per parandalimin e aksidenteve rrugore.

Drejtuesi i mjetit 36 vjeçari K.D drejton mjetin ne gjendje te dehur ne masen 0.81 mg/l

Fundjava shijohet edhe duke perdorur mjetet e transportit publik, se ne rast se do konsumosh alkool dhe do drejtosh mjetin nen efektin e alkoolit apo ne gjendje te dehur, destinacioni eshte ne ?????????.”


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas