Aktualitet

Video/ Polici tërheq të arrestuarin nëpër dysheme dhe i përplas kokën në derë


               Publikuar në : 18:12 - 01/07/18 |
mapo.al

Një video tronditëse tregon një oficer policie në Minesota duke tërhequr një burrë nga kyçet e dorës në një korridor poshtë 27 metra dhe duke i shkaktuar atij një goditje në derën prej çeliku.


Incidenti gjatë arrestimit është kapur nga kamera e trupit e një oficeri tjetër, në maj të vitit të kaluar në Duluth.

Zyrtari Adam Huot ishte pezulluar pa të drejtë pagese për përdorimin e tepruar të forcës gjatë një arrestimi.

Departamenti i Policisë Duluth lëshoi videon për publikun të premten e kësaj jave.

Huot dhe një oficer tjetër u thirrën pas një shqetësimi në qendër të qytetit nga dy burra të dehur.

Oficerët kërkuan që burrat të largoheshin, të cilën ata e bënë.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas