Kryesore

Video: Po vjen ceremonia e diplomimit në UET


               Publikuar në : 14:20 - 10/07/18 |
mapo.al


Të premten më 13 korrik në orën 19:30 mbahet ceremonia e diplomimit në ambientet e Universitetit Europian të Tiranës.

Ky mbetet një nga eventet më kryesore për nga pesha dhe rëndësia si akademike, por dhe emocionale që kurorëzon mundin e tre viteve të studentëve Bachelor, por dhe atyre te ciklit Master njëvjeçar dhe dyvjeçar.

Padyshim që pritshmërite e universitetit shkojnë drej dëshirës së madhe që pas diplomimit, të identifikohet me studentë të aftë në tregun e punës që dalin nga auditorët e UET.

Studentët e ciklit Bachelor dhe atij Master priten që të hedhin të entuziazmuar kapelat në ditën e tyrë më të rëndësishme, në atë të diplomimit.

Megjithatë kjo nuk është vetëm dita e studentëve, por edhe e familjarëve dhe miqve të tyre që janë mbeshtetje e rëndësishme në vijueshmërinë e tyre.

UET në këtë ditë të jashtëzakonshme do të kthehet në kultin e emocionit dhe ndjenjave të papërshkrueshme për marrjen e diplomës. Padyshim që është një moment shënjues në jetën e tyre.  Është fillimi i një fazë në të cilën jeta e tyre nis dalëngadalë  të marrë nje drejtim shpërblyes për dijen e shpalosur me rezultatet e arritura të ndryshme sigurisht, sipas përkushtimit dhe vullnetit të treguar.

Megjithatë jo të gjithë mund të diplomohen të premten e shumëpritur. Kjo e vërteton edhe një herë faktin se jo kushdo merr një diplomë fare lehtë pranë Universitetit Europian të Tiranës. Padyshim veshja e pelerinës dhe kapelës akademike mbetet një çast i papërsëritshëm dhe sigurisht ekzaltues për studentët që arrijnë ta prekin dhe ta bëjnë të tyren këtë eksperiencë.

Pas mbrëmjes gala, të gjithë së bashku do të festojnë në ambientet e ‘Cavaliero Club’ në orën 21:30 për të vazhduar me performancë live të shoqëruar dhe me DJ gjithashtu./A.K


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas