Kryesore, Politika

Video / “Po kërcen shoqnia çuno…”, Rama dhe deputetët e djegin në Jalë

Jala është plazhi i jugut ku rreth 600 të rinj e të reja të Lëvizjes Socialiste për  Integrim kalojnë pushimet përtë dhjetin vit me rradhë.
Tē ardhur nga e gjithë Shqipëria në akademinë politike të verës, veprimtarët e LRI-së marrin pjesë në leksione mbi zhvillimet politike dhe sfidat e saj, organizojne tryeza debati, por edhe plot veprimtari argetuese; konkurse, shfaqje e herë pas here improvizojnë edhe veprimtari spontane.
Nuk mungojnë as vallet ku bashkë me të rinjtë bëhen pjesë edhe drejtuesit dhe deputetet e LSI-së; Luan Rama, Klajda Gjosha, Kejdi Mehmetaj dhe Endrit Braimllari.


PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas