Aktualitet

Video/ Përplasi me makinë këmbësoren dhe u largua nga vendi i aksidentit, arrestohet 32-vjeçari


               Publikuar në : 10:08 - 05/07/18 |
mapo.al

Një grua ka mbetur e plagosur dje në Fier, pasi u përplas nga një makinë. Ngjarja ndodhi rreth orës 18:15 pasditen e djeshme në lagjen “8 Shkurti”, ndërsa autori i aksidentit, i identifikuar si Ervin Sherifaj, 32 vjeç, banues në Fier është arrestuar sot nga policia.


Sherifaj duke drejtuar automjetin tip “Benz” ka përplasur shtetasen K.SH., 42 vjeçe, e cila ishte duke kaluar rrugën. 32-vjeçari pasi ka përplasur këmbësoren është larguar nga vendi i aksidentit por është ndaluar sot nga policia.

Ndërkaq shtetasja K.SH. ndodhet në Spitalin Rajonal Fier jashtë rrezikut për jetën nën kujdesin e mjekëve. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largim nga vendi i aksidentit”.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas