Kryesore

Video / Përmbysje e çmendur, Napoli i shënon të tretin Milanit


               Publikuar në : 22:30 - 25/08/18 |
mapo.al

Napoli ka arritur të marrë fitoren e dytë në dy javë kampionat, edhe pse ka pasur dy ndeshje shumë të vështira (Lacion dhe Milanin). Pas triumfit 2-1 të javës së parë kundër Lacios (edhe ajo me përmbysje), Napoli ka triumfuar dhe ndaj Milanit të Gatuzos, duke e mposhtur me rezultatin 3-2.


Një ndeshje e luftuar deri në minutat e fundit nga djemtë e Ançelotit, të cilët edhe pse e panë vetën në disavantazh të dyfishtë pas 50 minutash lojë, nuk u dorëzuan për asnjë moment.

Dy herë Zielinski dhe një gol i Mertens në minutat e fundit zhbënë golat e Bonaventurës dhe Kalabria, duke e çuar Napolin në kuotën e 6 pikëve.

LIVE Napoli-Milan 3-2

81′ Mertens

 

LIVE Napoli-Milan 2-2

67′ Zielinski

LIVE Napoli-Milan  1-2

54′ Zielinski

LIVE Napoli-Milan  0-2

49′ Kalabria

LIVE Napoli-Milan 0-1
15′ Bonaventura


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas