Kryesore, ShowBiz

Video / Për herë të dytë, Noizy i beson realizmin e videoklipit Ajola Xoxës

Reperi shqiptar ka publikuar këngën e tij të fundit në bashkëpunim me reperin italian Ghali. Kënga titullohet “Parku i lojrave” dhe mesazhi që kërkon të përcjellë është mënyra se si rriten fëmijët e sotëm dhe se si ndikon ajo në rininë e tyre.

“Veç çunat tek parku i lodrave” shprehet shumë herë Noizy gjatë këngës dhe kjo gjë tregon realitetin e sotëm, ku djemtë mësohen të dalin të luajnë në rrugë kurse vajzat qëndrojnë të mbyllura duke krehur flokët e kukullave, siç shihen vajzat në klip.Mirëpo ajo që na ra në sy ishte se për herë të dytë, reperi ja ka besuar realizimin e klipit Ajola Xoxës, gruas së kryebashkiakut Veliaj. Kujtojmë që edhe në bashkëpunimin me Alban Skënderajn në klipin “Drejt suksesit”, ishte Xoxa ajo që u mor me realizimin e videos. Ajola Xoxa ka qenë edhe regjisorja e klipit “Meteor” të Miriam Canit, dhe këtë talent po e shfaq gjithmonë e më tepër.

PasPara

1 koment

  1. Hiqeni nga ekranet dhe gazetat kete gorille ,se lemeriset dynjane, se kujt I duhen a to vjershat e tij ,vetem ju e dini…….buze bythgomari, na Ben vjersha………

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas