Media

VIDEO/ Parlamenti mbërrin në Shkodër, aktorët shkodran ironizojnë deputetët

Në fakt Parlamenti që ka shkuar në Shkodër nuk është i vërteti, por imitimi i tij nga aktorët.
Bëhet fjalë për një prej perlave të At Gjergj Fishtës “Gomari i Babatasit” e cila është vënë në skenën e teatrit “Migjeni” me regji të Altin Bashës.


Aktorët e teatrit janë kthyer në deputet duke bërë në fakt rolin e vërtetë të deputetëve shqiptarë, lojën teatrale dhe shfaqjet e përditshme të tyre.
Në një video, shihet një pjesë e kësaj shfaqje, ku aktorët ironizojnë Parlamentin Shqiptar, raporton Panorama.

Kjo shfaqe ka pasur në fokus ironinë me sarkazmën me fenomene të ndryshme në Shqipëri.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas