Dikur

Video / Pamjet e rralla të filmimeve në Berat në vitin 1916


               Publikuar në : 17:10 - 27/08/18 |
mapo.al

Këto janë disa sekuenca filmike nga peisazhet dhe jeta qytetare e Beratit. Dallohen mjaftë mirë rrugicat , mënyra e jetesës dhe veshjet karakteristike. Kjo u realizua nga kineastë austriak nën kujdesin e Dane Zdravës.Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas