Kryesore

Video/ Nuk tërhiqen banorët e ‘Unazës së Re’. Ja ç’ndodhi sot te protesta…


               Publikuar në : 18:00 - 14/11/18 |
mapo.al

Qindra banorë të Unazës së re, që Edi Rama dhe Erion Veliajn duan të ju shkatërrojnë shtëpitë, kanë dalë sërish në protestë.


Në fillim të protestës së tyre, ishte i pranishëm edhe kreu i PD-së, Lulzim Basha i cili u ka dhënë mbështetje të gjithanshme.

Ndërkohë që banorët kanë vazhduar protestën e tyre.

Ata kanë bllokuar rrugën, ndërsa nuk tërhiqen nga mbrojtja e pronave të tyre.

Pamjet live nga protesta te Unaza e re:

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas