Kryesore, Politika

Video/ Nuk tërhiqen banorët e ‘Unazës së Re’. Ja ç’ndodhi sot te protesta…

Qindra banorë të Unazës së re, që Edi Rama dhe Erion Veliajn duan të ju shkatërrojnë shtëpitë, kanë dalë sërish në protestë.

Në fillim të protestës së tyre, ishte i pranishëm edhe kreu i PD-së, Lulzim Basha i cili u ka dhënë mbështetje të gjithanshme.Ndërkohë që banorët kanë vazhduar protestën e tyre.

Ata kanë bllokuar rrugën, ndërsa nuk tërhiqen nga mbrojtja e pronave të tyre.

Pamjet live nga protesta te Unaza e re:

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas