Kronika, Kryesore

Video/ Mure të çara e televizorë të rrëzuar, shikoni pasojat e tërmetit në Dibër

Tërmeti i sotëm ka lënë pasoja të rënda  në një shtëpi në Dibër.


Në video duken qartë, të krisurat në mur, apo televizori e orenditë e tjera shtëpiake të rrëzuara përtokë.

Tërmeti i fuqishëm ka tronditur Shqipërinë rreth orës 5 e 35 minuta. Sipas raportimeve të deritanishme, tërmeti ishte me magnitudë 5.1 të shkallës Rihter. Është ndjerë dhe në Kosovë, Maqedoni, Mal të Zi, Serbi e Bosnjë.

Epiqendra ishte  38 km nga VL e Tiranës e 10 km në lindje të Burrelit Lëkundja e tërmetit është regjistruar në thellësi 10 km.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas