fbpx

Bota

Video / Mrekullia infrastrukturore që do të ndërtojë Norvegjia


               Publikuar në : 19:48 - 27/08/18 |
mapo.al

Norvegjia është e gjitha e bukur, dhe sidomos bregdeti i saj perëndimor.


Por për ta përshkruar atë, rreth 1.100 kilometra, do të duhen deri në 21 orë mesatarisht.Për këtë arsye, për ta reduktuar kohën e udhëtimit, qeveria e Norvegjisë është duke punuar në projektin më të madh të infrastrukturës në historinë e këtij vendi, autostradën E39.

Rruga që kalon nga bregdet fjordesh, më unikali në botë me këtë veçanti gjeografike, vlerësohet se do të kushtojë 47 miliardë dollarë.


Etiketa: , , ,

Pas