KMR

Video: Momenti kur Trump i tregon diktatorit koreano-verior “Bishën”

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:00 - 12/06/18 |
mapo.al

Bota është bërë më e mirë. Të paktën kështu deklaruan presidenti amerikan, Donald Trump dhe diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong-un.


Njerëzit që kishin shkëmbyer akuza të forta, tashmë u takuan si miq të vjetër.


Takimi i tyre ka hyrë në histori, ndërsa afrimiteti i tyre u duk kur Trump vendosi t’i tregojë liderit komunist makinën e tij luksoze.


Bëhet fjalë për limuzinën presidenciale, që njihet ndryshe me emrin “Bisha”.


Lideri koreano-verior buzëqeshi, teksa po shishte makinën që kushton 1.6 milionë dollarë.

Ajo është projektuar për t’i mbijetuar sulmeve ushtarake dhe atyre kimike.

Pavarësisht se drejton një vend të izoluar, Kim Jong-un ka një preferencë për luksin perëndimor.


Etiketa: , , ,

Pas