Arkiva 2

Video / Mohamed Salah shpallet qytetar nderi i Çeçenisë
               Publikuar në : 21:34 - 23/06/18 |
mapo.al

Mohamed Salah shpallet qytetar nderi i Çeçenisë.


Lajmi është konfirmuar nga vetë kryetari çeçen, Ramzan Kadyrov që në një status në rrjetet sociale ka shkruar:

“Mohamed Salah është një qytetar nderi i Republikës Çeçene. Po, kjo është e drejtë! Sonte kam nënshkruar një dekret që i transferon këtë çmim të lartë një futbollisti të madh dhe anëtar i ekipeve të Egjiptit dhe Liverpool“-shkruan Kadyrov në mediat sociale.

Futbollisti i Liverpool-it është aktualisht në Kupën e Botës në Rusi me Egjiptin, me skuadrën afrikane që është e grumbulluar në shtetin çeçen.


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas