Aktualitet

VIDEO/ Mëngjesi nis me aksidente në Elbasan, në gjendje të rëndë një fëmijë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:50 - 10/06/18 |
mapo.al

Mëngjesin e kësaj të diele në Elbasan raportohet të kenë ndodhur dy aksidente, njëri në Unazën e qytetit dhe tjetri pranë Drejtorisë Vendore të Policisë.


Në aksidentin që ndodhi në rrugën që lidh Bulevardin “Aqif Pasha” me Drejtorinë e Policise, raportohet se ka mbetur i plagosur në gjendje të rëndë një fëmijë, ndërsa në aksidentin tjetër ka mbetur i plagosur një i moshuar.


Informacion Paraprak
Rreth orës 09:30, në unazën e qytetit Elbasan shtetasi H.H, 33 vjeç, banues në Elbasan duke drejtuar mjetin tip “Benz” me targa AA920CV, ka aksidentuar këmbësorin shtetasin R.H, 70 vjeç , banues në Elbasan. Shtetasi R.H u dërgua në Spitalin Rajonal Elbasan, dhe është jashtë rrezikut për jetën.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.Ndërkohë dje në katër aksidente u shënuan disa të plagosur dhe një viktimë.

Lexo edhe :  Aksident në aksin Tepelenë-Mallakastër/ 5 persona të plagosur, mes tyre një fëmijë 9-vjeçar

<
>
aksident-3 aksident1 aksident-2 aksident-3 (1)

 Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas