Kryesore

Video/ Me telefon në dorë, Basha filmon banorët e revoltuar: ‘Kryeministri na ka mbytur’

Kryedemokrati Lulzim Basha vijon të qëndrojë në Shkodër, pranë banorëve të përmbytur. Herë pas here kreu i PD sjell video dhe pamje nga Shkodra e përmbytur.

Ai ka qenë sot pasdite sërish pranë tyre, ku i veshur me xhup me kapuç, me telefon në dorë ka regjistruar vetë banorët që të revoltuar kanë shprehur zhgënjimin për qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama.Madje ata kanë akuzuar kryeministrin se i ka mbytur.

“Realiteti përtej propagandës. E vërteta përtej mashtrimit. Shkodranët nën ujë, të braktisur dhe të përbuzur nga Edi Rama”,- shkruan Basha, teksa publikon dhe videon.

Ndërkohë vetë banorët flasin mes shiut.
– Të shpallin emergjencën.
– Këtu nuk dihet kush është kryeministër.
– E dimë kush është kryeministër, ai që është, ai që na ka mbytur brenda.
– Një njeri që nuk vjen të shikojë si është gjendja e popullit të vet në këtë vend për mua nuk vlen, nuk është askush.
– Kam lindur socialist, jam socialist, por sot jam totalisht i zhgënjyer.

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas