Sport

Video/ Me lojtarë amatorë në fushë, Sllovakia mposht pastër Danimarkën


               Publikuar në : 10:30 - 06/09/18 |
mapo.al

Sllovakia mposhti pastër ditën e djeshme në miqësore, ekipin e Danimarkës, me rezultatin 3-0. Danezët, që prej problemit me lojtarët kryesorë, për çështjen e të drejtave të imazhit, nuk kishin më të mirët në grumbullim, u përfaqësuan me lojtarë amatorë, të kategorisë së tretë e të katërt, apo edhe nga futbolli i sallës.


Nemec dhe Rusnak ishin autorët e golave për Sllovakinë, të cilët u shërbyen saktë nga Juraj Kucka, ndërkohë që i treti erdhi si pasojë e një autogoli të çuditshëm nga Fougt, 11 minuta para përfundimit të sfidës.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas