Auto

Video: Makina elektrike ‘Tesla’ tërheq një… avion

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:45 - 20/05/18 |
mapo.al

Kompania amerikane “Tesla” ka kryer një demostrim në aeroportin e Melburnit në Australi.


Makina në fjalë ka qenë “Tesla Model X P100D”, që shfaqet duke tërhequr një avion për 300 metra.


Tesla ka marrë dhe një rekord Gines për këtë, pasi automjeti e saj bëhet makina elektrike e parë që prodhohet për konsumatorët që arrin të tërheqë një avion kaq të madh.
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas