Video: Makina elektrike ‘Tesla’ tërheq një… avion

Auto               Publikuar në : 13:45 - 20/05/18 |
enton palushi

Kompania amerikane “Tesla” ka kryer një demostrim në aeroportin e Melburnit në Australi.


Makina në fjalë ka qenë “Tesla Model X P100D”, që shfaqet duke tërhequr një avion për 300 metra.

Tesla ka marrë dhe një rekord Gines për këtë, pasi automjeti e saj bëhet makina elektrike e parë që prodhohet për konsumatorët që arrin të tërheqë një avion kaq të madh.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas