Kronika

Video/ Makina e transportit të parave përplaset me furgonin, dy të plagosur në Lushnjë


               Publikuar në : 14:58 - 03/09/18 |
mapo.al

Një aksident i ndodhur gjatë ditës së sotme në rreth rrotullimin e Plukut në Lushnje ka bllokuar për rreth 15 minuta qarkullimin e mjeteve nga jugu drejt Rrogozhinës.


Mësohet se një furgon me targa gjermane është përplasur me një mjet të transportit te vlerave monetare.

Nga përplasja kanë mbetur të lënduar lehtë dy drejtuesit të cilët janë dërguar në spital për ndihme mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut.

Paraprakisht mësohet se automjeti i shoqërisë se vlerave monetare ka qenë me shpejtësi dhe nuk ka respektuar rregullat e qarkullimit rrugor në rrethrrotullim.


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas