Sport

Video / Liga e Kombeve, Maqedonia triumfon, shqiptari Aliovski lider i maqedonasve

Maqedonia e ka nisur sfidën me 4 futbollistë shqiptarë në formacion, Aliovski, Bejtullahi, Bardhi dhe Musliu.


Ishte sulmuesi i Lids Junajtid, Aliovski ai që iu ka dhënë avantazhin maqedonasve, në minutën e 13′. Në takimet e tjera, Danimarka  mposhti Uellsin 2-0. Takimet e tjera u mbyllën me fitoret e Gjeorgjisë dhe Bullgarisë, të dyja me rezultatin 1-0

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas