KMR

Video: Lideri çeçen i jep vogëlushit Mercedes luksoz pasi…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:51 - 17/11/18 |
mapo.al

Lideri i Çeçenisë, i njohur si aleat i ngushtë i presidentit rus, Vladimir Putin, i ka dhënë një vogëlushi një makinë luksoze si dhuratë pasi ai bëri 4105 pompa.


Pesëvjeçari i quajtur Rakhim Kurayev i mori çelësat e makinës Mercedes pasi bëri pompa për 2 orë e 25 minuta.


Edhe pse është në kopsht, ai njihet si Shvarcenegeri i Çeçenisë.


Makina ka një vlerë rreth 35 mijë euro.


Kadyrov e drejton me grusht të hekurt Çeçeninë pas trazirave që ndodhën në këtë vend dhe pas konfliktit me Rusinë.

Ai tashmë është mik i Putin dhe thotë se bëjnë palestër sërish bashkë.

<
>
makina2 makina3 makina4 makina5 makina1


Etiketa: , , ,

Pas