KMR, Kryesore

Video: Lideri çeçen i jep vogëlushit Mercedes luksoz pasi…

Lideri i Çeçenisë, i njohur si aleat i ngushtë i presidentit rus, Vladimir Putin, i ka dhënë një vogëlushi një makinë luksoze si dhuratë pasi ai bëri 4105 pompa.

Pesëvjeçari i quajtur Rakhim Kurayev i mori çelësat e makinës Mercedes pasi bëri pompa për 2 orë e 25 minuta.Edhe pse është në kopsht, ai njihet si Shvarcenegeri i Çeçenisë.

Makina ka një vlerë rreth 35 mijë euro.

Kadyrov e drejton me grusht të hekurt Çeçeninë pas trazirave që ndodhën në këtë vend dhe pas konfliktit me Rusinë.

Ai tashmë është mik i Putin dhe thotë se bëjnë palestër sërish bashkë.

<
>
makina2 makina3 makina4 makina5 makina1
PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas