Kryesore

Video/ Kupa Libertadores, kaos dhe dhunë në ndeshjen Santos-Independiente


               Publikuar në : 12:46 - 29/08/18 |
mapo.al

Kupa Libertadores nuk është një turne për ata tifozë me zemër të dobët, e këtë e konfirmoi edhe ndeshja mes Santosit dhe Independientes, e mbyllur mes polemikave me kualifikimin e argjentinasve në raundin tjetër.


Si në sfidën e parë, ashtu dhe në kthim, surprizat ishin të pashmangshme, e po kështu edhe kaosi.

Ndeshja klasike që rezervonte duelin braziliano-argjentinas u mbyll 3-0 në tavolinë për Independienten, edhe pse në fushë shifrat certifikuan barazimin 0-0.

Por, argjentinasit morën fitoren në tavolinë për aktivizimin e parregullt të uruguajanit Sanchez në radhët e Santosit.

Brazilianët apeluan vendimin, që gjithsesi u hodh poshtë, dhe kaosi e përplasjet fizike nuk munguan pas eliminimit të bujshëm të brazilianëve.

Ndeshja e kthimit u mbyll 12 minuta para kohës së rregullt, me vendim të arbitrit, pas një shiu fishekzjarresh dhe sendesh të forta që shkaktuan edhe të lënduar.

View image on TwitterView image on Twitter

 


Etiketa: , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas