Sport

Video/ Kukësi nis misionin e “pamundur”, kalon në avantazh ndaj Torpedos

               Publikuar në : 19:37 - 16/08/18 |
mapo.al

Trajneri i Kukësit, Armando Cungu, ka vendosur të mos shohë emrat e lojtarëve apo faktin se klubi i ka afruar në verë duke shpenzuar shumë për të përforcuar radhët e tij. Për ndeshjen e kthimit ndaj Torpedo Kutaisi ai ka vendosur që të lërë në stol Arbër Çyrbjen, i cili nuk ka qenë në maksimumin e tij në ndeshjet e deritanishme edhe pse ka luajtur rregullisht në krahun e djathtë.


Në vend të tij, në formacion kthehet Valon Et’hemi, i cili shihej si lojtar me perspektivë për të ardhmen, por me afrimin e Çyrbjes ishte lënë në hije. Et’hemi mungoi në ndeshjen e parë pasi nuk u pajis me vizë për udhëtimin në Gjeorgji.

MINUTË PAS MINUTE

29′ GOOOL Kukësi, shënon Rexhinaldo. Sulmuesi fiton një penallti pas një kontakti në zonë dhe e ekzekuton po vetë saktësisht duke kaluar në avantazh Kukësin. 


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas