Kronika

Video/ ‘Ke ndonjë gjë për të thënë…’, shihni reagimin e autorit të aksidentit në Fier ku vdiqën dy kushërinjtë

Amarildo Çalamani, autori i aksidentit të rëndë në Roskovec të Fierit ku humbën jetën dy kushërinj, ka dalë sot para gjykatës ëpr t’u njohur me masën e sigurisë.

Çalamani ka mbërritur në gjykatë i prangosur me një palë pranga bashkë me një tjetër të akuzuar për çështje tjetër.Brenda sallës së gjyqit, Amarildo e mbante kokën ulur dhe dorën mbi ballë për të treguar pendesë. I pyetur nga gazetarët nëse ka ndonjë gjë për të thënë ai ka tundur kokën në shenjë mohimi.

Çalamni ishte autor i aksidentit në Arapaj ku mbeten të vdekur dy kushërinjtë Amarildo dhe Festim Dogani dhe i plagosur Martin Dogani.

Dy viktimat kanë qenë këmbësorë ndërsa mjeti ka dalë nga rruga dhe pasi ka marrë përpara të rinjtë, ka rënë në kanal.

Drejtuesi i mjetit Amarildo Çalamani, pas aksidentit u largua nga vendi i ngjarjes por u arrestua nga policia.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas