Sport

Video / Kapitullon Kombëtarja, skocezët shënojnë edhe golin e dytë

Po luhet në “Hampden Park” ndeshja mes Skocisë dhe Shqipërisë. Momentalisht rezultati është 2-0 në favor te vendasve.


Djemtë e drejtuar nga Christian Panucci vijnë pas fitores në takimin e parë përballë Izrealit dhe një rezultat pozitiv në “Hampden Park” do ishte një hap i madh drejt kualifikimit. Nga ana tjetër Skocia bën debutimin në kompeticionin më të ri të UEFA-s, me fitoren që është objektivi i vetëm për ta.

69′ Goditje nga kendi per Skocine, Niesmith perfiton nga nje dalje e gabuar e Strakoshes dhe shenon per 2-0

 

47′ Djimsiti i pafat, Skocia kalon në avantazh

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas