Sport

Video / Kapitullon Kombëtarja, skocezët shënojnë edhe golin e dytë
               Publikuar në : 22:17 - 10/09/18 |
mapo.al

Po luhet në “Hampden Park” ndeshja mes Skocisë dhe Shqipërisë. Momentalisht rezultati është 2-0 në favor te vendasve.


Djemtë e drejtuar nga Christian Panucci vijnë pas fitores në takimin e parë përballë Izrealit dhe një rezultat pozitiv në “Hampden Park” do ishte një hap i madh drejt kualifikimit. Nga ana tjetër Skocia bën debutimin në kompeticionin më të ri të UEFA-s, me fitoren që është objektivi i vetëm për ta.

69′ Goditje nga kendi per Skocine, Niesmith perfiton nga nje dalje e gabuar e Strakoshes dhe shenon per 2-0

 

47′ Djimsiti i pafat, Skocia kalon në avantazh

 


Etiketa: , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas