Kronika

Video: Kapet ‘kaubojsi’ në Durrës me pistoletën gati për…


               Publikuar në : 11:40 - 02/11/18 |
mapo.al

Vihet në pranga një shtetas, i cili qarkullonte me armë në ambiente publike.


Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës kanë arrestuar në flagrancë shtetasin:

• Artan Dema, 27 vjeç, banues në Durrës.

Uniformat blu kanë marrë informacion për një konflikt në një lokal në lagjen nr.14 Durrës, ku kanē ndërhyrë menjëherë dhe gjatë kontrollit është konstatuar se shtetasi Dema ishte konfliktuar për motive të dobëta me shtetasin S.B. dhe dispononte një armë zjarri tip pistoletë pa leje, e cila është sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit , në ambiente publike” në ngarkim të shtetasit A.D parashikuar në nenin 278/5 të Kodit Penal dhe “Plagosja e lehtë me dashje” në ngarkim të shtetasit S.B. parashikuar në nenin 89 të Kodit Penal.


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas