Kronika, Kryesore

Video/ Grabitën 43 banesa në Spanjë, shkatërrohet grupi i ‘skifterave’ shqiptarë

Shkatërrohet një organizatë kriminale shqiptare në Spanjë. Banda e drejtuar nga dy shqiptarë, një djalë dhe një vajzë ishte e specializuar në grabitjen e banesave.

Guardia Civil, që ka bërë hetimin dhe më pas arrestimet, ka bërë të ditur se dy kapot e organizatës janë S. K., 35 vjeç dhe A M., 29 vjeçe.Arrestimet e këtyre të dyve dhe disa shqiptarëve të tjerë janë bërë gjatë operacionit të koduar ‘Banesë’.

Grupi i shqiptarëve akuzohet për të paktën 43 grabitje në disa zona në jug të Spanjës.

Sipas Guardia Civil, shqiptarët ishin të specializuar në grabitjen e banesave. Në raste kur ata gjenin njerëzit në shtëpi, i kërcënonin me armë.

Rasti i fundit ka qenë kur shqiptarët kanë kërcënuar me armë një çift dhe djalin e tyre vetëm 10 vjeç.

Zakonisht banda shqiptare merrte bizhuteritë e sendet me vlerë, e jo gjëra me volum të madh.

<
>
hajdutet_spanje2-1-525x350 auto_16-05-2018_OP_BANESE_TRASLADO1529132298

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas