Media

Video/ Gazetarja shqiptare bëhet hit në internet, ja arsyeja

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:17 - 25/07/18 |
mapo.al

Gazetarja e Report Tv, u lidh live me përfaqësues të Ambasadës së Shqipërisë në Greqi – të paktën kështu mendoi ajo – për të folur rreth viktimave pas zjarreve që kanë kapluar Greqinë. Por, duket se lidhja telefonike u bë me një numër të gabuar dhe jo të përfaqësuesve të ambasadës.


“Jemi live. A po komunikojmë me përfaqësues të Ambasadës Shqiptare në Greqi?”, thotë gazetarja.


“Excuse me, i don’t speak italian”, ia kthen protagonisti i thirrjes, ku dëgjohen edhe të qeshura në telefonatë. Kjo pjesë qesharake e transmetimit live është bërë hit në internet.
Etiketa: , ,

Pas