Sport

Video/ Futbollisti i Vitesse-s në Holandë ndëshkon arbitrin me karton të verdhë


               Publikuar në : 19:07 - 29/04/18 |
mapo.al

Një episod qesharak është rregjsitruar në takimin ndërmjet Vitesse dhe Twente në kampionatin holandez. Futbollisti i skuadrës vendase, Navarone Foor, në një moment gjatë lojës kur rezultati ishte 2-0, ka ndëshkuar arbitrin me karton të verdhë.


E gjitha ndodhi pas një faulli ne mesfushë, ekzaktësisht në minutën e 61-t. Një futbollist i Twente ndërhyn në mënyrë të gabuar ndaj mesfushorit Foor dhe ky i fundit rrëzohet në fushë, por gjatë kësaj kohe përplaset edhe me arbitrin.

Foor e ka cilësuar të ‘padenjë’ këtë situatë dhe fillimisht i ka marrë kartonin e verdhë arbitrit dhe më pas e ka ndëshkuar.

Kujtojmë që ndeshja është mbyllur 5-0 në favor të Vitesse.

 

https://www.youtube.com/watch?v=zOiGLvw9R88


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas