Sport

Video/ Futbollisti i Vitesse-s në Holandë ndëshkon arbitrin me karton të verdhë

Një episod qesharak është rregjsitruar në takimin ndërmjet Vitesse dhe Twente në kampionatin holandez. Futbollisti i skuadrës vendase, Navarone Foor, në një moment gjatë lojës kur rezultati ishte 2-0, ka ndëshkuar arbitrin me karton të verdhë.

E gjitha ndodhi pas një faulli ne mesfushë, ekzaktësisht në minutën e 61-t. Një futbollist i Twente ndërhyn në mënyrë të gabuar ndaj mesfushorit Foor dhe ky i fundit rrëzohet në fushë, por gjatë kësaj kohe përplaset edhe me arbitrin.

Foor e ka cilësuar të ‘padenjë’ këtë situatë dhe fillimisht i ka marrë kartonin e verdhë arbitrit dhe më pas e ka ndëshkuar.Kujtojmë që ndeshja është mbyllur 5-0 në favor të Vitesse.

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas