Sport

Video/ Futbollisti i njohur botëror kërcen valle shqiptare si një profesionist i vërtetë
               Publikuar në : 21:32 - 23/04/18 |
mapo.al

E kujt shqiptari nuk i bëhet zemra ‘mal’ kur dëgjojmë se në vende të ndryshme të botës luhet muzikë shqiptare?


Duket se jo të gjithë i harrojnë traditat e vendit prej nga kanë origjinën dhe Granit Xhaka është një prej tyre.

Ai tashmë është një futbollist me famë botërore, që aktivizohet tek skuadra “Arsenal” dhe përherë publikon video e foto duke dëgjuar këngë shqiptare.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas