Sport

Video/ Futbollisti i njohur botëror kërcen valle shqiptare si një profesionist i vërtetë

E kujt shqiptari nuk i bëhet zemra ‘mal’ kur dëgjojmë se në vende të ndryshme të botës luhet muzikë shqiptare?

Duket se jo të gjithë i harrojnë traditat e vendit prej nga kanë origjinën dhe Granit Xhaka është një prej tyre.Ai tashmë është një futbollist me famë botërore, që aktivizohet tek skuadra “Arsenal” dhe përherë publikon video e foto duke dëgjuar këngë shqiptare.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas