Kryesore, Sport

Video: Fituesja e Topit të Artë shokohet nga pyetja seksiste

Ceremonia e Topit të Artë (Ballon d’Or) u eklipsua pasi fituesja femër e këtij çmimi u ndje e ofenduar në skenë.

Ada Hegerberg u bë e para femër që fiton këtë çmim inaugurues, por prezantuesi i ceremonisë, DJ Martin Solveig bëri një koment të papërshtatshëm.Ai e pyeti futbollisten nëse dinte të bënte ‘twerk’ në skenë. Ajo thjesht tha ‘jo’ dhe u largua. Kamerat fokusuan momentin kur super-ylli Kylian Mbappe shihte i turpëruar.

Më vonë DJ Solveig kërkoi falje. Komentuesit thanë se ishte seksizëm i pastër.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas