Kryesore

Video/ Fitore bindëse e Kolumbisë, Polonia i thotë “mirupafshim” Botërorit


               Publikuar në : 22:01 - 24/06/18 |
mapo.al

Kolumbia mposhti Poloninë me rezultatin 3-0 në ndeshjen e dytë të grupit duke marrë kështu 3 pikët e para në këtë Botëror.


Ishte mbrojtësi i Barcelonës, Santi Mina, i cili në minutën e 40-të kaloi në avantazh skuadrën e Pekerman. Në pjesën e dytë, kolumbianët nuk u kënaqën me avantazhin e një goli, teksa shënuan edhe 2 herë të tjera me Falkao dhe Kuadrado.

Kjo ishte humbja e dytë për Poloninë e cila i thotë “mirupafshim” Kupës së Botës, ndërkohë që Kolumbia ngjitet në kuotën e 3 pikëve. Në ndeshjet e fundit të Grupit H, Senegali do të ndeshet me Kolumbinë, ndërsa Polonia me Japoninë.

POLONI-KOLUMBI 0-3

Mina 40′, Falkao 69′, Kuadrado 75′Polania: Shezni, Pizçek, Bednarek, Pazdan, Berezynski, Goralski Kriçoviak, Rybus, Zielinski, Kounacki, Levandovski

Kolombia: Ospina, Arias, D. Sanchez, Mina, Mojica, Aguilar (Uribe 32′), Barrios, Kuadrado, Hames Rodriguez, Kuintero, Falkao


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas