Kryesore

Video/ Fabrika e djegur në Kashar, ja çfarë thoshte Edi Rama 1 vit më parë…


               Publikuar në : 11:35 - 22/04/18 |
mapo.al

Një fabrikë e riciklimit të mbetejeve në Kashar është përfshirë nga flakët, ndërsa situate në zonë paraqitet e rëndë.


Zjarri i përmasave të mëdha ka shkaktuar një katastrofë ekologjike, ndërsa ende nuk dihen shkaqet e tij.

Fabrika në fjalë një vit më parë u cilësua nga Kryeministri Edi Rama, si një nga më modernet që është ndërtuar në Shqipëri.

Rama tha në atë kohë se, lejimi i importit të mbetjeve që konsiderohen si lëndë e parë, do të fuqizojë këto sipërmarrje dhe do e bëjë Shqipërinë më të pastër.

Në fabrikë kanë qenë duke punuar 43 punonjës, por fatmirësisht ata kanë shpëtuar pa ndonjë lëndim.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Shqiptaret e shoqeria civile duhet te marrin fatin e jetes se femijeve te tyre ne dore para se fatkeqesi te tilla te nxijne te ardhmen e tyre. Plehrat e te gjitha llojeve si spitalore, radioaktive, pd, ps duhen shporrur.

    Përgjigju ↓
CLOSE
CLOSE
Pas