Arkiva 2

Video / Eliminimi i Rusisë nga Botërori, Putin: Ne arritëm të shembim…


               Publikuar në : 20:36 - 09/07/18 |
mapo.al

Presidenti rus Vladimir Putin thotë se Kupa e Botës ka ndihmuar në luftimin e stereotipeve negative rreth Rusisë dhe e ka treguar vendin të jetë një vend mikpritës.


Putini i bëri komentet të premten kur ai priti presidentin e FIFA-s, Gianni Infantino dhe një numër lojtarësh të futbollit të njohur në botë.

Presidenti rus shtoi se shumë nocione negative të paracaktuara rreth Rusisë “thjeshtë u shembën” gjatë turneut.

Ndër lojtarët e ftuar nga Putini ishin Marco van Basten i Holandës, Lothar Matthaus i Gjermanisë, Diego Forlan i Uruguajit, Rio Ferdinand i Anglisë dhe të tjerë.


Etiketa: , , ,

Pas