Sport

Video/ Ekzekutimi i veçantë, sulmuesi shënon penalltinë… pa parë fare portën

Teksa luhet në Premier League, ndeshja mes Uest Hem dhe Bërnmuth, rezultati shënon 1-0 për vendasit, dhe golin e ka shënuar sulmuesi Marko Arnautoviç, me penallti, në minutën e 33-të.


arnautovic

Por, goli i tij nga pika e bardhë u bë viral në rrjetet sociale, për mënyrën e veçantë që ai e ekzekutoi. Teksa mori vrull, në momentin vendimtar Arnautoviç nuk e pa fare portën, dhe me kokën drejtuar nga toka, goditi, dhe për fatin e tij të mirë shënoi, dhe kaloi ekipin në avantazh.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas