Bota

Video/ Edhe të burgosurit në luftë me zjarret në Kaliforni
               Publikuar në : 19:37 - 13/08/18 |
mapo.al

Prej ditësh, Kalifornia është përfshirë nga zjarret e mëdha, nga të cilët me mijëra persona janë evakuuar nga banesat e tyre.


Përveç numrit të madh të zjarrfikësve që janë duke luftuar me flakët, në ndihmë të tyre së fundmi kanë dalë edhe te burgosurit.

Autoritetet lëshuan urdhra për evakuim të detyrueshëm dhe paralajmëruan për cilësinë e keqe të ajrit ndërsa flakët arritën gjithnjë e më pranë zonave të populluara.

I dyshuari për fillimin e një prej zjarreve ishte në gjyq, ku ai përballet me burgim të përjetshëm nëse dënohet për zjarrvënie të qëllimshme.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas