Dikur, Kryesore

Video e rrallë/ Kur gjyshi i Kim Young Un vizitonte Shqipërinë dhe takonte Enver Hoxhën

Në mesin e viteve ’50 Kim Il Sung (Gjyshi i Kim Young Un, diktatorit të sotëm të Koresë së Veriut) vizitoi Shqipërinë dhe u prit nga personalitetet më të larta të vendit…

Kim Il Sung ishte lideri suprem i Koresë së Veriut nga viti 1948 deri neë vitin 1994…Shihni pritjen që iu beë në Shqiperi, por edhe ngjashmërinë që ka me nipin e tij që sot drejton Koreneë e Veriut 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas