Kronika

Video/ Detaje nga aksidenti i rëndë në aksin Fier-Levan ku humbi jetën gruaja shtatzënë…


               Publikuar në : 11:57 - 21/08/18 |
mapo.al

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në aksin rrugor Fier-Levan në Qafën e Koshovicës.


Për pasojë ka humbur jetën një grua 7-muajshe shtatzënë, Majlinda Troka, 27 vjeçe.

Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur “Liqeni” dhe janë përplasur dy automjete tip autovetura të markave “Mercedes Benz” dhe “Audi A3”.

Në këtë aksident kanë mbetur të plagosur edhe 4 persona mes tyre edhe një fëmijë i mitur.

Automjeti tip “Mercedes Benz” me drejtues L.T. është goditur nga një makinë tjeter tip “Audi A3” me drejtues A.T., i cili dyshohet se është dhe shkaktari i aksidentit si pasojë e një parakalimi të gabuar.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet hetimore.

Ja njoftimi i policisë për ngjarjen:

“Në datën 21.08.2018, ora 11.30 në aksin rrugor Fier – Levan, në vendin e quajtur “Liqeni” janë përplasur mjetet tip “Audi” me drejtues shtetasin A.T me mjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin L.T.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë shtetasja M.T e cila ndodhej pasagjere në mjetin tip “Audi” si edhe është plagosur një fëmijë i mitur pasagjer po në mjetin tip “Audi”. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Nga përplasja e mjeteve 4 janë të tjerë plagosur mes të cilëve edhe fëmijë.

Forca policie janë nisur drejt vendngjarjes për zbardhjen e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të aksidentit”.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas