Dikur

Video/ Dalin pamjet e ‘viganit’, sa i gjatë ishte njeriut më i gjatë në vitet ’30-të…


               Publikuar në : 19:17 - 31/05/18 |
mapo.al

Foto të rralla të njeriut më të gjatë në botë janë zbuluar së fundmi në “Daily Mail”. Robert Wadlow (1918-1940 ) ishte i gjatë plot 2.7 metra.


Pamjet filmike që mendoheshin të humbura prej kohësh janë rishfaqur dhe tregojnë dallimin që Robert bënte nga të tjerët në fund të viteve ’30.

I lindur më 22 shkurt 1918, Robert Pershing Wadlow filloi të rritej shumë shpejt dhe nuk ndalej. Në moshën 8-vjeçare ai ishte 1.80 metra.

Robert u diagnostikua me hiperplasi, hormoni i rritjes.

Pavarësisht përmasave të tij, prindërit e Robertit u përpoqën ta bënin jetën e tij sa më normale.

<
>
4CC36C9600000578-0-image-a-85_1527713620317 4CC356BE00000578-5788491-Robert_would_often_pose_for_pictures_with_people_during_personal-a-136_1527715523427 4CC356C200000578-5788491-Homes_public_spaces_and_general_household_items_weren_t_exactly_-a-139_1527715523520 4CC356C600000578-5788491-Robert_Wadlow_at_2_80m_tall_in_Illinois_With_his_brothers_and_si-a-138_1527715523490 4CC356CE00000578-5788491-Wadlow_was_the_oldest_of_five_children_Here_s_Wadlow_on_his_17th-a-129_1527715523130

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas