Auto

Video/ Çfarë gjendet brenda ulëseve të Mercedes-Benz S-Class?


               Publikuar në : 17:51 - 12/04/18 |
mapo.al

Kuptojeni se si na ngrohë, masazhon dhe na mbron një ulëse e veturave Mercedes-Benz.


Mercedes-Benz S-Class është një prej veturave më ikonë në botë sa i përket ofrimit të luksit, komoditetit dhe sigurisë. Një ndër komponentët kryesore në ofrimin e këtij komoditeti për pasagjerët janë padyshim ulëset e avancuara që ka ky model, transmeton Express. Këto ulëse ofrojnë rregullim temperature, masazhe të ndryshme dhe siguri në rast aksidenti.

 

Por si pasagjerë ne thjeshtë shfrytëzojmë këto ulëse pa e kuptuar se si ato janë ndërtuar dhe si funksionojnë. Për të parë se çfarë gjendet brenda një ulëse të tillë, kanali në YouTube “What’s Inside?” ka hapur një ulëse të tillë duke na treguar detajet që gjenden brenda saj.

 


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas