KMR

VIDEO: “Bombë në bord”, pasagjerët hidhen nga krahu i avionit në pistë, dhjetra të plagosur
               Publikuar në : 15:55 - 29/05/18 |
mapo.al

Një alarm për bombë ka bërë që pasagjerët e një avioni të hidhen nga krahu i tij në pistë.


Në pamjet filmike do të shikoni pasagjerët e tmerruar që hidhen menjëherë pasi hapet dera e emergjencës.

Të paktën dhjetë vetë u plagosën, shumica thyen këmbët dhe morën plagë në kokë pasi u hodhën nga krahu i avionit.

Paniku shpërtheu në avion Boeing 737 kur një burrë tha se një bombë ishte në bord.

Fatmirësisht alarmi për bombë ishte fals dhe 26-vjeçari, Frantinus Nirigi i cili përhapi panikun u arrestua nga policia.

Ngjarja ndodhi në aeroportim Supadio në qytetin Pontianak në Indonezi.


Etiketa: , , , , , , , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas