Sport

Video/ Australia e nis në malore, Peruja kalon në avantazh me Carrillo


               Publikuar në : 16:42 - 26/06/18 |
mapo.al

Po luhet në stadiumin “Fisht Olympic” të Sochi-t ndeshja mes Australisë dhe Perusë e vlefshme për Grupin C të Botërorit.


Australi 0-1 Peru

Komenti i ndeshjes

18′ Carrillo kalon në avantazh Perunë

1′ Ka nisur takimi

Në orën 17:00 në stadiumin “Fisht Olympic” të Sochi-t Australia do tentojë me doemos fitoren në ndeshjen e fundit të Grupit C kundër Perusë, për të shpresuar kualifikimin në fazën tjetër.

‘Kangurët’ jo gjithçka e kanë në dorën e tyre pasi për të kaluar më tej duhet që Danimarka të humbasë ndaj Francës.

Theksojmë se Peruja pas 2 ndeshjeve të para nuk ka grumbulluar asnjë pikë dhe sot luan pa objektiv.

(Formacionat zyrtare)

Capture

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas